Andrzej Karpiński 2019 Plastyk, projektant, malarz teatralny i reklamowy, ilustrator, instruktor aeorografu, autor wielu >> publikacji na temat airbrush, muzyk, kompozytor, perkusista, założyciel awangardowej grupy >> Reportaż. W 1991 roku, wraz z żoną Marzeną Karpińską, plastyczką, otworzył pracownię Airbrush & Design – Karpiński. Kilkuletnia praca w pracowni Teatru Wielkiego w Poznaniu, oraz praktyka w znanej pracowni aerografu nad Jeziorem Bodeńskim w Niemczech, utrwaliły fascynację malarstwem airbrush. Połączenie malarstwa artystycznego z popularnymi technikami reklamowymi oraz z technologią lakierniczą stały się główną ofertą pracowni. Z czasem dołączono techniki komputerowe, rozszerzono dział projektowania dla poligrafii i multimediów. Pracownia na bieżąco wzbogaca swoją ofertę o techniki współczesne. Karpiński wystawia swoje projekty artystyczne i reklamowe na branżowych >> wystawach krajowych i zagranicznych. Z pracownią współpracują salony znanych marek samochodów, producenci autobusów i pojazdów specjalnych, biura podróży, wydawnictwa motoryzacyjne, krajowe i zagraniczne agencje reklamowe. Pracownia utrzymuje ścisły kontakt z uznanymi studiami fotograficznymi, audio-video oraz drukarniami. Pracownię odwiedzają stacje radiowe i telewizyjne, znani muzycy, dziennikarze, sportowcy, hobbyści.

W roku 2007, za pośrednictwem dr. hab. Pawła Kabacika, jedynego wtedy Polaka, biorącego udział w budowie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej i anten satelitów telekomunikacyjnych, Karpiński współpracował z Politechniką Wrocławską i amerykańską agencją kosmiczną >> NASA. W 2010 roku opracował w technice wektorowej >> logotypy dla Sułtana Omanu. Na liście klientów pracowni znajduje się już ponad 300 firm krajowych i zagranicznych. Andrzej Karpiński był w latach 2007-2008 pomysłodawcą, głównym jurorem i współorganizatorem pierwszego w Polsce konkursu malarstwa airbrush Ucho van Gogha. Prowadzi indywidualne i grupowe >> szkolenia z nauki malowania aerografem, a także lekcje rysunku i projektowania graficznego.

– GRAFIKA CYFROWA, projektowanie reklam w pełnym zakresie, logo, szata graficzna, foldery, ulotki, katalogi, ilustracja wydawnicza, reklama zewnętrzna, projekty reklam na pojazdach, nietypowe pomysły reklamowe.
– MALARSTWO sztalugowe na zamówienie, malarstwo sakralne, portret z natury lub ze zdjęcia.
– SZKOLENIA i warsztaty airbrush, nauka malowania aerografem, lekcje rysunku akademickiego.
– GRAFIKA i malarstwo techniką airbrush na pojazdach oraz na różnych podłożach i obiektach.
– DRUK, produkcja i montaż banerów, plansz, makiet wystawienniczych i kasetonów reklamowych.